Klimatické změny – Tom Jackson


Formou komiksu zpracované téma klimatické změny. Autoři jsou jasně přesvědčení. Kniha bohužel na každé straně částečně manipuluje – dost manipulací si ušetříte, když nebudete na každé dvojstraně číst bublinu u otazníku. Jejich pokřivený názor je jasný z odstavce na straně 89: „Ctnost: Dobrý člověk je podle tohoto systému ten, který má dobré povahové rysy: štědrost, dobrosrdečnost či trpělivost. Když se tedy chováte hezky, ostatní vidí, že jste ctnostný člověk. Sem by patřilo třeba stávkování a protesty za více snahy o záchranu klimatu.“
Nicméně pokud se chcete velmi rychle dozvědět nejdůležitější informace, zde se je velmi rychle dozvíte.

Klimatické změny

Oficiální popis: Co jsou vlastně ty klimatické změny? Co je způsobuje? Dokážeme je napravit? Co myslíte? Klimatické změny jsou jedním z nejpalčivějších a nejdiskutovanějších témat současné doby. O co ale ve skutečnosti jde? Nedochází k podobným změnám pořád? Co je zhoršuje? Proč někteří lidé tvrdí, že se nedějí vůbec? Tato kniha se zaměřuje na pojem klimatických změn a na vše, co obnášejí.

Knižní série O co jde? vás vyzbrojí vědomostmi, díky nimž dokážete obhájit své argumenty a své přesvědčení s jistotou. Každý z nás může mít svůj názor, tak ať je ten váš opřený o informace.

Série se zabývá napínavými tématy mnoha článků a veřejných debat, nad kterými jistě stojí za to se zamyslet. Ptá se, „proč se vlastně kolem toho dělá takový povyk“, předkládá klíčová fakta a zkoumá to, co je dobré i špatné na každém případu. V těchto knihách najdou mladí čtenáři vše, co potřebují vědět o současných důležitých tématech, a budou si tak moci vytvořit svůj vlastní názor.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *