Zahrada bez zalévání: Chytré zahradničení se 44 rostlinami, které dobře snášejí sucho – Annette Lepple


Relativně útlá kniha, navíc obsahující hodně barevných fotografií. Pokud chcete rychle získat tipy, které rostliny jsou odolnější vůči suchu, dozvíte se jejich seznam se stručným popisem s členěním na pár kategorií. K tomu se dozvíte pár všeobecných rad, např. o kompostu. Celkově mě kniha příliš nezklamala, ale ani nepřekvapila. Pro své účely znovu začátečníka musím hledat jinde.

Oficiální popis: Nechce se vám stále zalévat záhony ani udržovat anglický trávník? Raději byste se zkrátka starali o zahradu, která by fungovala udržitelnějším způsobem? V této knížce vám ukážeme, jak toho docílit.

Nabídneme vám 44 odolných trvalek, keřů, popínavých rostlin a rostlin do květináčů užitečných i pro obyvatele z řad živočichů. Inspirovat se přitom můžete chytrými projekty, jako ¬je tzv. dešťová zahrada nebo zazelenění zdí. Vybudujete si tak zahradu, které sucho nevadí, a nezaskočí vás ani choroby rostlin či tzv. škůdci.

Navíc se dozvíte základy týkající se koloběhu v přírodě, péče o půdu a zahradničení uzpůsobeného stanovišti a šetrného ke zdrojům. Věděli jste například, že spoustu vody na zalévání lze ušetřit chytrým mulčováním? A jen tak mimochodem: vytvoříte tak pro sebe i přírodu dobré mikroklima.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *