Život bez plastů – Chantal Plamondon & Jay Sinha


Hutná a tak celkem obsáhlá kniha plná praktických informací pro ty, co pochybují o plastech. Dozvíte se informace, co všechno už víme o plastech, jejich rizicích i co tušíme nebo jen předpokládáme. Dozvíme se možnosti, jak se obejít bez plastu v konkrétních situacích nebo aspoň minimalizovat množství plastu, které používáme. Kniha dává argumenty pro, proti, snaží se o relativní srovnání rizik.

Za mě je to jedna z nejlepších ekologických knih, která se snaží o opravdovou ekologii, tu, která se neobejde bez přemýšlení, komplexního přístupu. Plasty nás doprovázejí všude, mají své výhody i rizika. Nedává ve většině případů smysl roky používané plasty nahradit neplastovými alternativami. Kniha je tak výborně vyargumentovaná, že ji věřím, přesvědčila mě zas o něco víc se vyhýbat plastům ve více případů. Takže až věci plastové doslouží, stanou se rizikovými, nové budou pravděpodobně už bezplastové.
Doporučuji.

Oficiální popis: V současné době je život absolutně bez plastů nemožný. Můžeme se ale pokusit přemýšlet o bezpečných, znovupoužitelných a dostupných alternativách k plastovým produktům, které používáme v každodenním životě. V tomto podrobném průvodci ukazují Jay a Chantal čtenářům, jak analyzovat vlastní spotřebu plastů, najít a vytvořit jednoduché náhrady. Ozdravte svou rodinu, rozšiřujte povědomí o problému a vyzařujte pozitivní, bezplastovou energii – to všechno díky různým akcím a opatřením, které uleví životnímu prostředí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *